EDURA 2013 - ZAPRASZAMY
EDURA powered by INTERSCHUTZ
PRZEKAŻ 1% FUNDACJI
20 lat PSP
Logo

EDURA powered by INTERSCHUTZ

Miło nam poinformować, po trwających od 2010 roku wysiłkach, udało się Fundacji EDURA pozyskać strategicznego współorganizatora IX Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa.


We are pleased to announce, that after a lot of effort that began in 2010, Edura Foundation was able to gain a strategic co-organizator of IX International Exhibition of Fire Rescue and Technology.

Więcej
Okładka
Okładka

Generałowie Polskiego Pożarnictwa

Fundacja EDURA wydała książkę zawierającą mongrafie generałów polskiego pożarnictwa autorstwa Macieja Schroedera, Romana Kaźmierczaka i Ryszard Kamińskiego. Książka prezentuje sylwetki oficerów PSP, którzy w latach 1976 - 2012 zostali awansowani na stopnie generalskie.

Więcej ...
Okładka
Logo PZU

Sukces pływaków SGSP w - Sydney 2012

W dniach 19-28 października 2012r. w Sydney odbyły się Mistrzostwa Świata Strażaków (World Firefighters Games , Sydney Australia).
W zawodach udział wzięło około 8 tyś. zawodników z 31 państw. Nasz kraj w konkurencjach pływackich reprezentowało 6 zawodników.
Wśród reprezentantów Polski znaleźli się zawodnicy sekcji pływackiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej: student Adam Denert i st. kpt. Piotr Wawrzynkiewicz. Łącznie zdobyli 15 medali (5 złotych, 9 srebrnych i 1 brązowy). Do wyjazdu nie doszłoby, gdyby nie uprzejmość i wsparcie finansowe strategicznego sponsora firmę PZU S.A.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla firmy PZU S.A. z Warszawy za pomoc w osiągnięciu znaczącego sukcesu pływaków SGSP.

Zobacz zdjęcia ...
Reklama
Serce

POMAGAM POSZKODOWANYM STRAŻAKOM

Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa informuje, że podczas zbiórki publicznej przeprowadzonej na podstawie Decyzji Prezydenta m.st. Warszawy Nr AO/274/2012, na Festynie Strażackim w dn. 25 sierpnia 2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie, zebraliśmy 7 980,35 zł. Całkowity dochód uzyskany w drodze zbiórki zostanie przeznaczony na pomoc strażakom poszkodowanym podczas akcji ratowniczych i ćwiczeń.

Nowa książka
Czas służby

I HALOWE INDYWIDUALNE OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA RATOWNIKÓW WYSOKOŚCIOWYCH

Prezentujemy wyniki i zdjęcia z mistrzostw, które odbyły się 28 listopada 2012r. w hali "ATLAS ARENA" w Łodzi.

Więcej ...
www.safetymarket.pl

www.ppoz.pl
Czas służby

SYSTEM EWIDENCJI CZASU SŁUBY
(SECS)

Informujemy, że Fundacja Edura posiada licencję na sprzedaż programu komputerowego - SYSTEM EWIDENCJI CZASU SŁUBY (SECS) w Państwowej Straży Pożarnej dostosowany do aktualnie panujących przepisów.

Więcej ...
IEC - Pozwól sobie pomóc
Okładka

PORADNIK JĘZYKOWY!

Fundacja EDURA we współpracy z SGSP wydała słownik - poradnik językowy "Na końcu języka... Niezbędnik dla dyspozytora i ratownika" to praca lektorów z Międzywydziałowego Zakładu Języków Obcych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i autorki z Ukrainy, skierowana do wszystkich ratowników i dyspozytorów Państwowej Straży Pożarnej. Jest to językowe wsparcie dla strażaków-ratowników, którzy w kontekście EURO 2012 będą zmuszeni do porozumiewania się w językach obcych. Jednakże wieloletnie doświadczenie lektorek wskazuje, że zawarty w "niezbędniku" materiał może być wykorzystany w przyszłości, w wielu innych sytuacjach, z którymi spotykają się strażacy-ratownicy i dyspozytorzy PSP. Słownik posiada cztery wersje językowe: angielską, niemiecką, rosyjską, ukraińską, zawierające podstawowy zasób słów umożliwiający dyspozytorowi czy ratownikowi porozumienie się z poszkodowanym.

Więcej ...
Miejsce
Samochód

PO SZKOLENIU W NIEMCZECH

Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa zorganizowała wyjazd szkoleniowy pod tytułem "Pokaz użycia wielofunkcyjnego pojazdu, który dzięki wyposażeniu w silniki odrzutowe, może realizować szeroki zakres zadań" do miejscowości Riegel w Niemczech.

Więcej ...
Miejsce
Okładka

Polecamy książkę !

Zapraszamy do zakupu książki prezentującej zagadnienia związane z oceną ryzyka powstania pożaru na podstawie światowej statystyki dotyczącej ochrony przeciwpożarowej.

Więcej ...
Miejsce
Magazyn

UWAGA!
Magazyn "EDURA"

Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa podjeła działania zmierzające do wydawania periodyku informacyjno-reklamowego "EDURA". Magazyn ukazywać się będzie w wielotysięcznym nakładzie i rozsyłany będzie bezpłatnie do wielu podmiotów związanych z szeroko pojętym tematem ratownictwa.

Numery magazynu można pobrać z naszej strony.

Więcej informacji na stonie w dziale Wydawnictw.

Więcej ...
Miejsce
Cobra

Trzy w jednym

W dziale "Materiały szkoleniowe" prezentujemy artykuł na temat samochodu gaśniczego nowej generacji. Jest to prezentacja pojazdu gaśniczego wposażonego w zestaw nowoczesnych urządzeń gaśniczych.

Więcej informacji w dziale "Materiały szkoleniowe".

Zobacz ...
Miejsce
Melex

MELEX - możesz go kupić!

Samochód szkoleniowy o oryginalnej konstrukcji i ciekawym wyposażeniu, jedyny w swoim rodzaju. Zapoznaj się ze szczegółami technicznymi, zobacz zdjęcia.

Więcej ...

MELEX - You can buy it!

Fire-fighting Vehicle with its unique construction and interesting equipment is really one of its kind. Technical data and photo.

More ...
Miejsce